חנה וסע

לטובת ציבור נוסעי הרכבת הקלה, הוקמו בעיר שלושה חניוני "חנה וסע" יעודיים הפועלים בסמוך לתחנות הרכבת הקלה: בהר הרצל, גבעת התחמושת ופסגת זאב מרכז.

חניון הר הרצל

החניון הינו חניון מקורה המכיל 552 מקומות חניה ב-4 מפלסים, שטחו כ-16 אלף מ"ר והוא הוקם בסמוך לתחנת הקצה של הרכבת הקלה בהר הרצל, מהחניון ניתן לעלות היישר אל התחנה הנמצאת מעליו.

חניון גבעת התחמושת

חניון פתוח המכיל כ-600 מקומות חניה. הכניסה לחניון היא מרחוב זלמן שרגאי סמוך לכניסה לאתר גבעת התחמושת.


החניון ממוקם בסמוך מאוד לתחנת הרכבת הקלה ויכול לשרת הן את המגיעים מכיוון מעלה אדומים והן את המגיעים ממרכז הארץ דרך כביש 9, אלו יכולים להגיע לחניון, להחנות את רכבם ולנסוע בנוחות ברכבת הקלה.

חניון פסגת זאב

החניון מכיל כ-250 מקומות חניה וממוקם ברח' גל בפסגת זאב, סמוך לתחנת "פסגת זאב מרכז" ולמינהל הקהילתי.
מהחניון ניתן לעלות באמצעות מדרגות או מעלית ישירות לתחנת הרכבת הקלה. החניון מיועד לשרת בעיקר את תושבי השכונות הצפוניות של ירושלים – פסגת זאב ונווה יעקב וכן את תושבי ישובי בנימין המגיעים דרך מעבר חיזמה ויכולים להחנות את רכבם בחניון ולהמשיך משם למרכז העיר בנוחות ובקלות באמצעות הרכבת הקלה.


כל החניונים הוקמו במקומות מרכזיים במטרה לאפשר לבעלי הרכבים הפרטיים להשאיר בהם את רכבם ולהיכנס למרכז העיר מבלי לסבול מעומסי תנועה וממצוקת חניה.

כלל חניוני "חנה וסע" מופעלים ע"י מנת"י (מרכז ניהול תנועה ירושלים) ברשות העירייה ואינם באחריות כפיר. למידע נוסף ניתן להתקשר 2180*


לתשומת ליבכם - החניה לנוסעי הרכבת הקלה ויתר התחבורה הציבורית הינה ללא תשלום, עם הצגת כרטיס הנסיעה.


ציבור הנוסעים ברכבת הקלה, מוזמן להשאיר את הרכב הפרטי בחניון ולהצטרף לנסיעה נעימה ונוחה ברכבת הקלה.